20 Mart 2019 Çarşamba
  İstanbul12 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
   Bankacılar ve Halk Panikte; Sektörde Sıradışı Gelişmeler!
  11 Eylül 2014 Perşembe 21:59

  Bankacılar ve Halk Panikte; Sektörde Sıradışı Gelişmeler!

  "Süper güç ABD bir bankayı batmaktan kurtaramadığı için 10 yıldır krizi atlatamadı. Tartışmalı TR ekonomisi böyle bir hatayı hiç kaldıramaz." dedi ve yazdı...

  "Süper güç ABD bir bankayı batmaktan kurtaramadığı için 10 yıldır krizi atlatamadı. Tartışmalı TR ekonomisi böyle bir hatayı hiç kaldıramaz." dedi ve yazdı...

  Gazeteci Savaş Süzal, Twitter hesabından bankacılık sektöründe yaşananlara ilişkin önemli bilgiler paylaştı.

  AKP içinden önemli bilgiler paylaşan Twitter fenameni @fuatavnifuat, Bank Asya ve başka 10 banka için ‘yakın izleme’ kararı alındığını yazmıştı. @fuatavnifuat'ın ilgili açıklamaları karşısında herhangi bir yetkiliden açıklama gelmemişti.

  Süzal, halkın panikte, bankacıların korku içinde olduğu bilgisiyle sektörde Türkiye ekonomisini vuracak gelişmelerin yaşandığını anlattı.

  İşte, Süzal'ın o tweetleri:

  "IMF'deki tanıdıklarım, “ABD ve Avrupalı bankalar TR'deki gelişmeleri endişeyle izliyor bir banka bile batsa ip söküğü gibi gelir” diyorlar.

  B-1/ Özel bir banka idarecisiyle konuştum. 30 yıldır sektördeyim son 3 gündeki para çıkışını hayatımda görmedim. Bu tempoya dayanamayız dedi

  B-2/ Bankadan çıkan paralar “sağlam bilinen” iki üç bankaya akıyormuş. Bir de Bankasya'ya. 5 banka hariç mevduatlar hızla düşmeye başlamış.

  B-3/ Bankacı dostum, mevduat kaçışını engellemek için banka personeline yavaş davranılması talimatını vermek zorunda kalmış. Halk panikte.

  B-4/ Torba yasaya ekleneceği söylenen bankalardaki 100 bin'lik devlet garantisinin 10 bin'e indirileceği dedikodusu bankacıları korkutuyor.

  B-5/ Bankacı dostum Babacan ya da BDDK acil ve net bir açıklama yapıp, “hiç bir bankaya el koyma planı yoktur” demedikçe panik bitmez dedi.

  B-6/ Bankacı dostum, yerliden çok yabancı yatırımcılardan endişeli. “Adım adım izliyorlar. Bir kaçış başlarsa durdurmak imkansız” diyor. Aktifhaber

  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ