20 Mart 2019 Çarşamba
  İstanbul12 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
   Fişlemeler Esnafa İndi Listeler Ankarada
  11 Eylül 2014 Perşembe 22:05

  Fişlemeler Esnafa İndi Listeler Ankarada

  17 ve 25 Aralık yolsuzluk operasyonlarının ardından “paralel yapı ile mücadele” gerekçesiyle başlatılan “örtülü” fişleme çalışmaları, esnafa kadar indi.

  17 ve 25 Aralık yolsuzluk operasyonlarının ardından “paralel yapı ile mücadele” gerekçesiyle başlatılan “örtülü” fişleme çalışmaları, esnafa kadar indi.

  Taraf’a göre, bu çerçevede, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Kozmik Çalışma Grubu (KÇG), il bazında muhalif işletmelerle ilgili çalışma yapılması için il yönetimlerine talimat verdi. Talimat doğrultusunda, tüm illerde bulunan cemaate yakın şirketlerin yanı sıra CHP ve MHP’ye destek veren işletmeler de tesbit edilmeye başlandı.

  Fişlemeler esnafa indi

  Paralel yapı ile mücadele kapsamında yapılan “örtülü” fişleme çalışmaları, esnaflara kadar indi. Bu çerçevede, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Kozmik Çalışma Grubu (KÇG), il bazında muhalif işletmelerle ilgili çalışma yapılması için il yönetimlerine talimat verdi. Talimat doğrultusunda, bütün illerde bulunan cemaate yakın şirketlerin yanı sıra CHP ve MHP’ye destek veren işletmeler de tesbit edilmeye başlandı.

  İLK TAMAMLAYAN İL YOZGAT OLDU

  Taraf Gazetesi’nde yer alan habere göre, muhalif işletmeler için il bazında yapılan çalışmalar bütün hızıyla sürüyor.

  Ancak, 81 il içinde fişlemeyi tamamlayan iller de oldu. Bu illerin başında ise Yozgat geliyor. İşletme sayısı düşük olan Yozgat ilinde, tam 210 işletmenin muhalif olduğu belirlendi.

  Söz konusu işletmelerin bir kısmı cemaate destek verdiği için bir kısmı da muhalefet partilerine destek olduğu için listeye girdi. Yozgat ilinin listesi, telefon numaraları, adresleri ve sicil numaraları ile birlikte Ankara’ya bildirildi.

  Yeni Asya

  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ