19 Mart 2019 Salı
  İstanbul12 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
   İdris Bal: Valiler Vatandaşları Fişliyor
  15 Eylül 2014 Pazartesi 17:57

  İdris Bal: Valiler Vatandaşları Fişliyor

  Bağımsız Milletvekili İdris Bal, valilerin insanları "Şuraya kurban veriyor, burs veriyor, şu gazeteyi okuyor" denerek fişlediğini söyledi.

  Bağımsız Milletvekili İdris Bal, valilerin insanları "Şuraya kurban veriyor, burs veriyor, şu gazeteyi okuyor" denerek fişlediğini söyledi.

  Bağımsız Kütahya Milletvekili İdris Bal, fişlemenin alabildiğine, gırla gittiğini belirterek valilerin fişleme yaptığını söyledi. Bal, valilerin insanları "Şuraya kurban veriyor, burs veriyor, şu gazeteyi okuyor" denerek fişlediğini ifade etti.

  Meclis'te basın toplantısında düzenleyen Bal, kirli su tartışmalarıyla ilgili "Su siyaset malzemesi değildir. Su hayattır, hava hayattır, trafik hayattır, güvenlik hayattır." diye konuştu. Suyun temiz olup olmadığının bir bardaktan içerek anlaşılmayacağına dikkat çeken Bal, bilimsel olarak, bağımsız laboratuvarlarda yapılacak inceleme ile ortaya çıkacağını vurguladı.

  IŞİD'in eline ihmal ile teslim edilen 49 rehinenin hesabını hükümetin vermesini isteyen Bal, iktidarın milli ve manevi duyguları çok iyi kullandığını ifade etti. Bu masum ve saf milletin kandırılmaya devam ettiğini anlatan Bal, PKK'nın bölgede yaktığı okulları hatırlattı.

  İktidarın terör örgütünü güçlendirdiğini, sıkışan örgütü kurtardığını vurguladı. Örgütün bölgede hakim hale gelmeye başladığını anlatan Bal, halkın bu pis oyunu göreceğini, görmemesi halinde bedelini ödeyeceğini söyledi. "Kurt puslu, dumanlı havayı sever. Ama pus bir gün her yeri kaplarsa bedeleni hepimiz öderiz." diyen Bal, bölgede yapılan kaçakçılığa dikkat çekti.

  Teftişlerin 2005'te 27 bin iken şimdi 8 bine düştüğünü dile getiren Bal, denetimlerin azalmasının kazaya davetiye çıkarmak anlamına geldiğini kaydetti. Türk siyasetinde yeni bir rönensa, reforma ihtiyaç olduğunu dile getiren Bal, lider sultası değil parti için demokrasi olması gerektiğini vurguladı.

  Kurumsallaşmış parti olması gerektiğini anlatan Bal, yeni Türk siyasetinde projenin varolması gerektiğini ifade etti. "Fişleme devam ediyor; alabildiğine, gırla gidiyor." diyen Bal, İçişleri Bakanlığının, valilerin fişleme yaptığını vurguladı. Valilerin halkı fişlediğini belirten Bal, insanların "Şuraya kurban veriyor, burs veriyor, şu gazeteyi okuyor" denerek fişlendiğini ifade etti.

  Aile Bakanlığı'nın kod verdiğini anlatan Bal, kod deyince aklına Hitlerin geldiğini söyledi. "Bizim Aile Bakanlığı 111 kodu vermiş camia olarak bilinenlere." diyen Bal, iktidarın en büyük kaygısının 2015 seçimleri değil HSYK seçimleri olduğuna dikkat çekti.

  "Tuzun koktuğu an bir felakattir." diyen Bal, HSYK seçimleri için gayet güzel çalıştıklarını belirterek çünkü karşımızdaki iktidarın psikolojik savaşı çok iyi bildiğini kaydetti. Hukuku kontrol altına almak isteyen bir zihniyet olduğunu vurgulayan Bal, bu baskı karşısında hukukçuların dik durmasını istedi. Hukuk devleti, demokratik ilkeler, şeffaflık, medya-yargı bağımsızlığının ortak payda için yeterli olacağını dile getiren Bal, her doğumun sancılı olduğunu hatırlattı; bugün yapılan yanlışların hukukun, demokrasinin kıymetini hatırlattığını kaydetti.

  Kaynak:
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ