19 Mart 2019 Salı
  İstanbul11 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
   Zekeriya Öz den Havuz Medyasına Sert Cevap
  12 Eylül 2014 Cuma 21:32

  Zekeriya Öz den Havuz Medyasına Sert Cevap

  17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun ardından, HSYK tarafından tenzili rütbeyle Bolu'ya düz Savcı olarak atanan Zekeriya Öz, hakkında çıkan bazı haberlere ilişkin açıklama yaptı.

  17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun ardından, HSYK tarafından tenzili rütbeyle Bolu'ya düz Savcı olarak atanan Zekeriya Öz, hakkında çıkan bazı haberlere ilişkin açıklama yaptı.

  Savcı Öz, iktidara yakınlığı ile bilinen gazetelerin ortaya attığı 'lojman' iddialarına Twitter'dan cevap verdi.

  "Sakın HSYK seçiminden ümidi kestiğiniz için hakim savcılara maaş zammı adı altında rüşvet teklif ediyor olmayasınız?" ifadesinin dikkat çektiği açıklamalarında Öz, "Sizin, büyük büyük asıl sahipleriniz, beni Ergenekon soruşturmasında korkutamadı da şimdi mi korkutacaksınız?" dedi.

  İşte, Savcı Öz'ün o tweetleri:

  HUKUKEN VE AHLAKEN NESEBİ GAYRİ SAHİH OLAN HAVUZ MEDYASINA ASILSIZ VE DAYANAKSIZ HABERLERİ İÇİN CEVABIMDIR.

  1-)17 Aralık operasyonunda ortaya dökülen yolsuzluklardan rahatsız olan hükümet, bu dosyayı kapatabilmek için HSYK’ya müdahale etmişti.

  2-)Yolsuzlukları kapatabilmek için hakim ve savcıları HSYK’nın kendi koyduğu ilke kararlarına aykırı olarak sağa sola tayin etmişlerdi.

  3-)Ben de bu hakim-savcı katliamından nasibimi alarak önce Bakırköy’e Cumhuriyet Başsavcı Vekili olarak tayin edildim.

  4-)17 Aralık operasyonunda ortaya dökülen pislik çok canlarını yakmış olacak ki, çok kısa bir süre sonra da Bolu Cumhuriyet Sav. atadılar.

  5-)Her karışı şehit kanıyla sulanmış bu güzel memleketin her yerinde Türk Milleti adına görev yapan bir yargı mensubu olarak çalışmak güzel.

  6-)Yolsuzluklarını kapatmak için hertürlü hukuksuzluğu yapanlar tarafından mağdur edilmek, namuslu bir hukukçu için şereftir.

  7-)İstanbul dışına tayin edildiğim için oturduğum lojmanı boşaltmam gerekiyordu, geçtiğimiz günlerde de boşalttım.

  8-)Hukuken nesebi gayri sahih olan havuz medyasının kiralık kalemlerine bana saldırma görevi verildiği için bu konuda da saldırdılar.

  9)Güya ben HSYK seçimlerinden ümidi kestiğim için lojmanı boşaltmışım. Seçimden ümidi ben mi kestim yoksa sizin sahipleriniz mi?

  10-) Sakın HSYK seçiminden ümidi kestiğiniz için hakim savcılara maaş zammı adı altında rüşvet teklif ediyor olmayasınız?

  11-) Bu güne kadar aklınıza gelmeyen, hakir gördüğünüz hakim savcıların maaşı neden tam da seçimden önce aklınıza geldi?

  12-) Bu milletin ferdi olan hakim savcılardan ben ümidimi kesmem, bence siz ümidinizi kesin. Yolsuzluklar kapanmaz.

  13-) Bütün imkanlarınızla baskı da yapsanız tehdit de etseniz rüşvet te verseniz hakim savcıları kandıramazsınız. Çünkü KRAL ÇIPLAK!

  14-) Bana gelince sizin, büyük büyük asıl sahipleriniz, beni Ergenekon soruşturmasında korkutamadı da şimdi mi korkutacaksınız?

  15-) Hırsızlardan, vatan millet düşmanlarından korksaydım, Cumhuriyet savcısı olmazdım, sizden mi korkacağım, hesap vermekten siz korkun.

  16-)Madenlerde, asansörde, iş kazalarında 3 kuruş masraf yapmamak için ölmelerine göz yumduğunuz insanların vebali size yeter de artar bile.

  Kaynak:
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ