18 Ocak 2019 Cuma
  İstanbul7 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  3 askerin şehit edilmesiyle ilgimiz yok
  28 Ekim 2014 Salı 23:51

  3 askerin şehit edilmesiyle ilgimiz yok

  Hakkari'de şehit edilen 3 asker ile PKK'dan çok tartışılacak bir açıklama geldi..

  Hakkari'de şehit edilen 3 asker ile PKK'dan çok tartışılacak bir açıklama geldi..

  PKK Hakkari Yüksekova’da 3 askerin şehit olmasıyla ilgili verilmiş bir talimatın olmadığını belirtti.

  PKK’ya yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı’nın haberinde söz konusu haber şöyle verildi:

  “Halk Savunma Merkez Karargah Komutanlığı, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 3 askerin öldürülmesi olayına ilişkin verilmiş herhangi bir talimatın olmadığını açıkladı. “Örgütlü birimlerimizin bu olayla herhangi bir ilişkisi söz konusu olmadığı gibi tarafımızdan olayın somutlaştırılmasına ilişkin araştırma devam etmektedir” dedi. Cudi’de bir kamyon içinde 8 çuval gübrenin kaçırıldığı iddiasına dayanarak Cudi’de kapsamlı bir operasyonun başlatılmış olmasının da manidar olduğunu belirtti. Halk Savunma Merkez Karargah Komutanlığı bu tür abartılı bilgilerin operasyonel saldırılar için zemin hazırlamaya dönük olduğunu da belirtti.”

  PKK’nın söz konusu açıklamasında şu satırlar yer aldı:

  “23 Ekim tarihinde Kağızman'da yaşanan çatışmada Türk güvenlik güçleri tarafından 3 gerillamız şehit edilmiştir. Yaşanan her saldırı karşısında Kürdistan Halk Savunma Güçleri olarak misilleme hakkımız mevcuttur.

  Fakat Gever'de 3 askerin öldürülmesi olayına ilişkin verilmiş herhangi bir talimatımız yoktur. Örgütlü birimlerimizin bu olayla herhangi bir ilişkisi söz konusu olmadığı gibi tarafımızdan olayın somutlaştırılmasına ilişkin araştırma devam etmektedir.”

  PKK VE HDP NE DEMİŞTİ

  Genelkurmay Başkanlığı 3 askerin şehit olmasına dair yaptığı açıklamada “Bölücü Terör Örgütü mensubu silahlı üç terörist tarafından” diyerek saldırının PKK tarafından gerçekleştirildiğini açıklamıştı. Twitter'dan bir açıklama yapan Halkların Demokratik Partisi (HDP) ise çatışmada öldürülen 3 PKK'lıyı hatırlatarak "23 Ekim'de Kağızman'da 3 HPG gerillasının infaz edilmesinden sonra bugün de Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 3 asker öldürüldü."ifadelerini kullanmıştı...

  Kaynak:
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ