19 Mart 2019 Salı
  İstanbul12 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  ADEM YAVUZ ARSLANA SALDIRI
  26 Eylül 2014 Cuma 05:56

  ADEM YAVUZ ARSLAN'A SALDIRI

  Bugün Gazetesi'ne çirkin saldırı... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeğeni Ali Erdoğan ile Danışmanları, ABD'de gazeteci Adem Yavuz Arslan'a saldırdı...

  Bugün Gazetesi'ne çirkin saldırı... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeğeni Ali Erdoğan ile Danışmanları, ABD'de gazeteci Adem Yavuz Arslan'a saldırdı...

  Bugün Gazetesi Washington Temsilcisi Adem Yavuz Arslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeğeni ve danışmanlarının saldırısına uğradı. Arslan bu çirkin saldırıyı Twitter hesabından duyurdu.

  Amerika'da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı görüşmeleri takip eden gazeteciler arasında bulunan Bugün Gazetesi Washington Temsilcisi Adem Yavuz Arslan, Tayyip Erdoğan'ın korumalığını yapan yeğeni  Ali Erdoğan tarafından sözlü tacize maruz kalarak otelden attırıldı.

  "TALİMATI MUSTAFA VARANK VERDİ"

  Adem Yavuz Arslan, meslek adına hayatının en kötü gününü yaşadığını söyleyerek şöyle konuştu;

  Meslek hayatım adına utanıyorum. Demek ki böyle bir şeyi yaşamak bugüne nasip oldu. Diğer gazeteciler gibi lobide beklerken dışarı çıkmam gerektiği söylendi. Arka tarafta bulunan Mustafa Varank, nezaketsiz sözlerle korumalara atın bunu talimatı verdi. Bunun üzerine cumhurbaşkanlığı korumaları beni dışarıya çıkarmaya çalıştı. Ben de diğer gazeteciler gibi işimi yaptığımı söyledim. Daha sonra araya giren ABD'li korumalar beni dışarı çıkardı.

  "SANA YAŞAMA HAKKI YOK, SİZİN VARLIĞINIZ SUÇ"

  "Yoksa Ali Erdoğan'ın tavırları çok daha farklı olacaktı. Yaşananları dışarıda bir gazeteci arkadaşıma anlatırken kimliği belirsiz iki kişi, omuz atıp koluma girmeye çalıştı. Muhatap olmadığım halde tekme atıp, küfrettiler. Ben siz kimsiniz dediğimde, sen bizim kim olduğumuzu boş ver. Sen gel senle bir görüşelim deyip sana yaşama hakkı yok şeklinde tehdit ettiler."  O arada Şenol Kazancı ve Aydın Ünal geldi çok ağır küfürler ederek. Sizin varlığınız suç dedi.

  "BENİ EN ÇOK ÜZEN SESİZ KALMALARI OLDU"

  Ben nezaket çerçevesinde bakın diplomatik krize sebep olmayın. Çünkü ABD polisini arasam farklı şeyler olacak dediğim halde maalesef bunlar devam etti. Açıkçası benim en çok rahatsız olduğum bütün bunlar olurken hiçbir gazetecinin, Erdoğan'ın uçağında gelen yayın yönetmenlerinin sesini çıkarmamış olması, ya ne yapıyorsunuz siz diyen olmaması. Beni en çok yaralayan bu oldu"

  Yaşananlara şahitlik eden Zaman Gazetesi Washington Temsilcisi Ali Arslan, 17 yıldır gazetecilik yaptığını ancak hiçbir dönemde basından  bu kadar kaçıldığını görmediğini ifade ederek şöyle konuştu;

  "MEŞHUR BAKAN TARTAKLAMADAN MUTLU OLDU"

  Bir gazeteceyi tartaklatan zihniyet perde arkasında neler yapar. Meşhur bir eski bakan geldi. Adem Yavuz'a yapılan muameleden baya mutlu olduğu hissediliyordu yaptığı yorumlarda.

  "ABD POLİSİ BENİ TÜRK KORUMALARDAN KORUDU"

  Gözlerine kestirdiklerini dışarıya çıkarıyorlardı. Ben bir şekilde lobide kalmayı başardım. Daha sonra beni de dışarı çıkarmak için bir görevli geldi ve dışarı çıkmam gerektiğini söyledi. Sebebini sorduğumda Türk güvenliği böyle istiyor dedi. Hemen ardından bizi gören New York polis departmanından bir polis, gelerek durumu anlatmamı istedi. Ona da sonra durumu izah ettim, haklarım olduğunu söyledim. O da hassasiyetler bakımından birtakım sıkıntılar olduğunu aslında  Türk korumalardan bizi korumak için geldiğini söyledi.

  Bütün bunlar olmadan önce basından sorumlu bir devlet yetkilisi sizi burada istemiyorlar. Yardımcı olursanız sevinirim dedi. Bu talebi yakışıksız bulduğumu söyleyerek buna uyamayacağımı söyledim. Nihayetinde Türk korumalar gelerek sizin çıkmanızı istiyoruz dediler. ABD'li polisler de onlarla beraber gelerek siz görevinizi yaptınız. Burada diplomatik sıkıntı çıkmasın. Daha fazla büyümesin diye çıktım. Arkadan Türk korumalar bana saldırmaya çalıştı. Ben çıkarken aralarında dokunulmazlık tartışması yaşanıyordu.

  ALİ ERDOĞAN TRABZON'DA KARAKOL BASMIŞTI

  Erdoğan’ın yeğeni Ali Erdoğan’ın, 2013 yılında Trabzon’da bir karakola yaptığı baskına ait olduğu ileri sürülen görüntüler ortaya çıkmıştı.

  Erdoğan’ın 22-24 Kasım 2013 tarihlerindeki Trabzon gezisi sırasında bir öğretmen, korumaların aracına yumurta attığı suçlamasıyla gözaltına alınmış, çıkarıldığı mahkemede serbest bırakılmıştı.

  Öğretmen Seçil E.E. daha sonra açığa alınmıştı. Seçil öğretmen, daha sonra avukatı aracılığıyla “Korumalar karakolu bastı ve hem bana hem de karakoldaki polislere hakaret ettiler” diyerek suç duyurusunda bulunmuştu. Olaydan sonra korumalarla tartıştığı belirtilen karakol amirinin de görevden alındığı haber verilmişti.

   Erdoğan’ın yeğeni Ali Erdoğan’ın karakolda polislere hakareti, küfürlerle estirdiği terör bir cep telefonu kamerasına  yansımıştı.

   

  Kaynak:
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ