18 Ocak 2019 Cuma
  İstanbul7 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  ADEM YAVUZ ARSLANA SALDIRIYA KINAMA
  26 Eylül 2014 Cuma 22:23

  ADEM YAVUZ ARSLAN'A SALDIRIYA KINAMA

  Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, Bugün Gazetesi Washington Temsilcisi Adem Yavuz Arslan yapılan çirkin saldırıyı kınadı.

  Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, Bugün Gazetesi Washington Temsilcisi Adem Yavuz Arslan yapılan çirkin saldırıyı kınadı.

  Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeğeni Ali Erdoğan ve korumalarının ABD'de Bugün Gazetesi Washington Temsilcisi Adem Yavuz Arslan ile Zaman Gazetesi Washington Temsilcisi Ali Halit Aslan'a yönelik saldırılarını kınadı. Türenç, saldırıları 'basın özgürlüğü adına kabul edilemez' olarak değerlendirdi.

  Basın Konseyi'nden yapılan yazılı açıklamada, "Görev yapmaya çalışan gazetecilere küfür eden, otelden attıran kişinin Cumhurbaşkanı'nın akrabası olmaktan öte resmi bir görevi var mıdır? Bu kişi Cumhurbaşkanlığı koruma kadrosunda mıdır? Hangi yetkiyle gazetecileri otelden attırabilmektedir?" denildi.

  Açıklamada, "Gazetecilere yönelik saldırıları kınarken, Türkiye'nin geleceğine yönelik kararların alındığı bu önemli günlerde gazetecilere saldırmak yerine, doğru bilgilendirmenin çok daha gerekli olduğunu hatırlatıyor, basın, ifade özgürlüğüne sahip çıkılmasını istiyoruz." ifadelerine yer verildi.

  Kaynak:
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ