17 Ocak 2019 Perşembe
  İstanbul7 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Ahmet Takan önemli ayrıntıları açıkladı
  02 Kasım 2014 Pazar 23:00

  Ahmet Takan önemli ayrıntıları açıkladı

  10 buçuk saatlik MGK toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hükümete "sabrın sonuna geldik" uyarısında bulunduğu ortaya çıktı. Terör bölgesinde yaşanan olaylar ve açılım süreci ile ilgili ayrıntılı bilgi sunan askerler "Doğu ve Güneydoğu'da şehirlerim

  30 Ekim'de yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısında, açılım sürecine ilişkin çarpıcı görüşmelere yapıldığı ortaya çıktı. Asker hükümete; açılımda "sabrın sonuna geldik" mesajı verdi.

  Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, kritik konuların ele alındığı Milli Güvenlik Kurulu'na ilişkin önemli ayrıntıları açıkladı. Buna göre, asker hükümete ayrıntılı bir sunum yaptı.

  "TSK kanadı, terör bölgesinden gelen tüm bilgileri hükümetin önüne serdi. Yaşanan ayaklanmaların ardından daha büyük sıkıntılarla karşılaşacağımızın altı çizildikten sonra, "Doğu ve Güneydoğu'da şehirlerimiz kopma noktasına geliyor"  uyarısı yapıldı. "

  Bölgede yaşanan gelişmelerden durulan rahatsızlık toplantıda dile getirildi. Toplantıda, "sabrın sonu var" mesajı verildi.

  "Sözde kantonların sözde temsilcileri ile yapılan görüşmelerden dolayı duyulan rahatsızlık ve sakıncalar da net bir dille ifade edildi. Yaşanan gerçekler yine belgeleriyle iktidarın önüne konuldu, acilen tedbirlerin yürürlüğe konulması istendi ve denildi ki; "Daha sıkıntılı döneme giriyoruz. Sokaklarda insanlarımız kalleşçe infaz ediliyor. Sabrında sonu var."

  ulusalkanal

  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ