20 Mart 2019 Çarşamba
  İstanbul12 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  AKP’li Başkan isyan etti: Nerede halka hizmet!
  03 Kasım 2014 Pazartesi 00:20

  AKP’li Başkan isyan etti: Nerede halka hizmet!

  Çorum’un İskilip ilçesinin AK Partili Belediye Başkanı Recep Çatma, 12 yıldır tüm çabalarına rağmen partisinin milletvekillerine İskilip- Çankırı bağlantı yolunu yaptıramadıklarını söyleyerek ‘Nerede halka hizmet’ dedi

  Çorum’un İskilip ilçesinin AK Partili Belediye Başkanı Recep Çatma, 12 yıldır tüm çabalarına rağmen partisinin milletvekillerine İskilip- Çankırı bağlantı yolunu yaptıramadıklarını söyleyerek ‘Nerede halka hizmet’ dedi

  Bursalı gazetecilerle bir araya gelen Çorum’un İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma, sürekli göç veren ilçelerine 12 yıldır çalmadık kapı bırakmamalarına rağmen 85 km uzunluğundaki Çankırı- İskilip yolunu tek şeritten kurtaramadıklarını dile getirdi. Çatma, kendisinden önceki belediye başkanlarının da AKP’li olmalarına rağmen hiçbir çalışmanın ilçeye yapılmadığını kaydederek söyle davam etti:  “12 yıl partimizin belediye başkanları İskilip’te görev yaptı. Ben 2014 Mart seçimlerinde göre geldim. Partimizin Çorum Milletvekillerine Çankırı -İskilip bağlantı yolunun yapılması konusunda sürekli temasta olmamıza rağmen kendimizi dinletemedik. Kendileri seçildikleri bölgelere yatırıp yapıp bizlere kulak tıkadılar” dedi. Çatma’ya  bir gazetecinin sizden önceki belediye başkanı İskilip’e ne gibi hizmetler yaptı? sorusuna Çatma, şu ilginç yanıtı verdi. Eski Başkanın bize iyiliği personel sayısını azaltmak olmuştur. Maalesef sözümüzü ne vekillere nede onlar aracılığı ile Ankara’ya duyuramadık” dedi.  Bu arada Çorum İskilip’e gelen gazeteciler Çatma’ya günün anısına Bursaspor atkısı hediye ettiler.

  GREYDER İSKİLİP’TE YATIRIM YAPIYOR

  İskilip’in bağrında çok farklı özellikleri barındırdığını dile getiren Çatma,” İlçemizde halen ayakkabı ve demir işleme sanatkarlarının çoğunlukta olması sadece ayakkabı imalatın yapan 100’ün üzerinde firma var” dedi.  Sahipleri İskilipli  olan Türkiye’nin ünlü ayakkabı firması Greyder ayakkabı ,halen fabrikalarında  yüzlerce kişiyi istihdam ediyor.

  NEREDE HALKA HİZMET?

  Türkiye, Dünyada meydana gelen trafik kazası kaynaklı ölümlerin yaşandığı 10 ülkeden birisi.   Her fırsatta dünya ülkeleri arasında Türkiye’nin lider ülke olmasından bahseden AKP’nin önde gelenleri, Türkiye’yi trafik kazalarında yaşanan ölümler sıralamasında aralarında Hindistan, Kenya, Kamboçya, Brezilya, Çin, Mısır,  Meksika, Vietnam  gibi ülkelerin arasından kurtarmayı başarmış gibi gözükmüyorlar. Buradan yola çıkarak, 12 yıldır AKP’nin bayrağının dalgalandığı İskilip’te belediye başkanları kendi milletvekillerine kanayan yara haline gelen İskilip- Çankırı kara yolunu tek şeritten kurtulması için hiçbir şey yaptıramadıklarını itiraf ediyorlar. Ne gariptir ki halka hizmeti hakka hizmet olarak gören Çorumluların seçtiği AKP’li vekiller, ilçelerine hizmet getirmemek için kulaklarını tıkamış, gözlerini yumdukları ortaya çıkıyor.

  NE DEMİŞTİ

  30 Mart seçimlerinde partisinin aday gösterdiği Recep Çatma, seçim kampanyasında halktan tecrübelerini hizmete dönüştürmek için oy istemiş, önceki dönemden kalan bazı yatırımları bitirmenin inşallah kendilerine nasip olacağını belirtmişti. Çatma ayrıca, İskilip halkından seçim kampanyasında oy isterken, “Yüksek maliyetli yatırımlar için belediye bütçesini zorlamadan ek ödenek çıkararak çözeceklerini aktarmıştı.”

  Kaynak: Bilal KAYAALTI - Çorum
  Rotahaber

  Kaynak:
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ