19 Mart 2019 Salı
  İstanbul11 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  AKPli Başkan Yardımcısı 30 milyonu aldı kaçtı
  16 Ekim 2014 Perşembe 08:45

  AKP'li Başkan Yardımcısı 30 milyonu aldı kaçtı

  Kırıkkale AKP'li Başkan Yardımcısının yaptığı bu dolandırıcılık ile çalkalanıyor. İddiaya göre AKP il başkan yardımcısı Murat Arslan, yatırım şirketinin kasasını boşaltıp kenti terk etti.

  Kırıkkale AKP'li Başkan Yardımcısının yaptığı bu dolandırıcılık ile çalkalanıyor. İddiaya göre AKP il başkan yardımcısı Murat Arslan, yatırım şirketinin kasasını boşaltıp kenti terk etti.

  Kırıkkale, titanvari dolandırıcılık ile çalkalanıyor. İddiaya göre AKP il başkan yardımcısı Murat Arslan, yatırım şirketinin kasasını boşaltıp kenti terk etti.

  Sözcü'nün haberine göre, vurgunda adı geçen Taksim Yatırım A.Ş’nin Kırıkkale Şubesi 2009’da açıldı. Şube Müdürlüğü’nü Murat Arslan üstlendi. Açılışta dönemin valisi, belediye başkanı ve AKP’li yöneticilerin önemli bölümü yer aldı. Ticaret hayatında ‘başarılı’ olan Arslan, daha sonra AKP İl Başkan Yardımcısı oldu.

  YÜKLÜ MİKTARDA PARAYLA KAÇTI

  Arslan, şirketin açıldığı gün, “Her türlü işlemi yapmak mümkün. Alımsa­tım, aracılık, halka arza aracılık, kredili menkul kıymet, açığa atış, ödünç alma ve verme, yatırım danışmanlığı yapacağız” dedi. Parası olan kentin önemli isimleri milyonları Arslan’a teslim etti. 1 milyon verip 3 ay sonra 1.3 milyon alanlar oldu. Arslan bu güven sayesinde  yüklü miktarda para toplamaya başladı.

  Piyasadan son aylarda yaklaşık 30 milyon TL toplayan Arslan, Kurban Bayramı’ndan önce şehirden ayrıldı. İddialara göre yakın çevresine “Ankara’yı gidiyorum, şirket kuracağım” dedi. Arslan’dan bu tarihten sonra bir daha haber alınamadı. AKP’li başkan yardımcısına para kaptıran kişiler, kendisine ulaşamayınca İl Başkanı Mürsel Akçay’a koştu. Skandal bu görüşmeden sonra patladı. İl Başkanı, “Kendisi istifa etti, partiden ayrıldı” bilgisini verdi. Arslan’ın İl Başkanı Akçay’dan da 1 milyon TL aldığı iddia edildi.

  NE ZAMAN İSTİFA ETTİ?

  Söz­cü­’ye ko­nu­şan Ak­çay ise ken­di­si­nin mağ­dur ol­ma­dı­ğı­nı sa­vun­du. Ars­la­n’­ın 29 Ey­lül iti­ba­riy­le is­ti­fa di­lek­çe­si­ni al­dı­ğı­nı ve par­ti­den ay­rıl­dı­ğı­nı be­lir­ten Ak­çay, “Ge­rek­li bil­gi­le­ri Ge­nel Mer­ke­ze ak­tar­dım, bi­zim­le il­gi­si kal­ma­dı­” de­di.

  Ars­la­n’­ın pi­ya­sa­yı do­lan­dır­dı­ğı­nın or­ta­ya çık­ma­sı AK­P’­de şok et­ki­si yap­tı. As­lın­da is­ti­fa di­lek­çe­si bı­rak­ma­dan Kı­rık­ka­le­’yi terk et­ti. An­cak bas­kı­lar ar­tın­ca ‘biz­de is­ti­fa di­lek­çe­si va­r’ de­mek için ön­ce­den ta­rih­siz alı­nan is­ti­fa di­lek­çe­si iş­le­me kon­du.

  Kaynak:
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ