18 Ocak 2019 Cuma
  İstanbul8 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  AKPli vekilden Yeni Şafak muhabirine ağır hakaret
  26 Ekim 2014 Pazar 22:46

  AKP'li vekilden Yeni Şafak muhabirine ağır hakaret

  AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, haber yapmak için AK Parti'nin programını takip eden Yeni Şafak muhabiri Kübra Kara'ya ağır hakarette bulundu

  AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, haber yapmak için AK Parti'nin programını takip eden Yeni Şafak muhabiri Kübra Kara'ya ağır hakarette bulundu

  AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, haber yapmak için AK Parti'nin programını takip eden Yeni Şafak muhabiri Kübra Kara'ya ağır hakarette bulundu. 'Ahlaksız... Edepsiz...' şeklinde ifadeler kullandı. Muhabiri tehdit de eden Külünk, 'Hangi gazetedesiniz? Patronlarınızla konuşurum. Benim adım Metin Külünk, yaz' dedi.
   
  AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, partisinin programını haber yapmaya çalışan Yeni Şafak muhabirine, ağza alınmayacak hakaretler savurdu, 'Ahlaksız...Saygısız...Edepsiz' dedi.


  Muhabir Kübra Kara, AK Parti İstanbul İl Danışma Meclisi Toplantısını haberleştirmek için İstanbul İl Başkanlığı binasında iyi fotoğraf çekebileceği bir yere oturarak Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın konuşmasını izlemeye başladı.
   
  Arınç'ın, tam da Türkiye'de geçmişte yaşanan başörtüsü problemini nasıl hallettiklerini anlattığı sırada, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, muhabir Kübra Kara'nın yanına gelerek, 'Abla sen gazeteci misin? Sen öne geç, ben öyle oturayım' dedi. Ani bir şaşkınlık yaşayan muhabirimizin, 'Ben fotoğraf çekmek için burada oturdum' şeklinde karşılık vermesi üzerine Külünk, anlaşılmaz şekilde muhabire hakaretler yağdırmaya başladı. Muhabirin 'Metin Bey, lütfen' şeklindeki uyarısına aldırmayan Külünk, 'Saygısız, ahlaksız. Olmaz olsun ya. Ya Yeni Şafak'tan ya da Star'dandır' şeklinde söylenmeye devam etti. İşte mahabir Kübra Kara ile Metin Külünk arasında geçen konuşma:
   
  SEN ÖNE GEÇ BEN OTURAYIM
   
  Külünk: Abla sen gazeteci misin? Sen öne geç, ben öyle oturayım.
   
  Kara: Ben fotoğraf çekmek için burada oturdum.
   
  Külünk: Gazetecilerin rengi dili ırkı olmaz. Gazetecilerin rengi ırkı olmaz.
   
  BAŞINDAKİ ÖRTÜNÜN MANASINI ÖĞREN
   
  Kara: Ne alakası var?
   
  Külünk: Sen saygının ne olduğunu biliyor musun? Gazeteci kimliğin bunun önüne geçmemeli. Söylediklerimin muhatapları bellidir, muhatabım da değilsin hadi yolun açık olsun. Başındaki örtünün manasını öğren önce. Saygısız ne olacak.
   
  BENİM ADIM METİN KÜLÜNK
   
  Kara: Kameralar var çekim oluyor, lütfen...
   
  Külünk: Duysunlar ne olacak ki? Kameraların önünde de söylerim. Saygısızlığını tescil etmek için kameralara da kullanırım merak etme. Edepsiz, edepsiz. Hangi gazetedesiniz? Patronlarınızla konuşurum. Benim adım Metin Külünk, yaz. Bırak gazetecilik yapmayı. Ben baban yaşındayım.
   
  YA YENİ ŞAFAK'TAN YA DA STAR'DANDIR
   
  Kara: Metin Bey lütfen...
   
  Külünk: Saygısız, ahlaksız. Olmaz olsun ya. (Yanında oturan kişiye eğilerek) Ya Yeni Şafak'tan ya da Star'dandır.
   
  "GÜNAH İŞLEME ÖZGÜRLÜĞÜMÜZ ENGELLENİYOR" DEMİŞTİ
  Muhabire hakaret eden Metin Külünk, 17 Aralık yolsuzluk operasyonu sonrası bir tv programında yaptığı "Günah işleme özgürlüğümüz engelleniyor" diyerek zihinlere kazınmıştı.

  Kaynak: Yeni Şafak

  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ