18 Ocak 2019 Cuma
  İstanbul7 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Alışmışsınız rahat programlara çıkmaya
  16 Ekim 2014 Perşembe 23:42

  'Alışmışsınız rahat programlara çıkmaya'

  5N 1K programına konuk olan AKP'li Burhan Kuzu, programın moderatörü Cüneyt Özdemir'den hiç beklemediği bir tepki

  5N 1K programına konuk olan AKP'li Burhan Kuzu, programın moderatörü Cüneyt Özdemir'den hiç beklemediği bir tepki

  CNN Türk ekranlarında 5N 1K'ya konuk olan AKP milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu ile programın moderatörü Cüneyt Özdemir arasında ilginç bir polemik yaşandı.
   
  Gazeteci Cüneyt Özdemir, soru sorduğu için kendisine ‘hiddetlenen’ TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu’ya, “Siz çok alışmışsınız rahat programlara çıkmaya. Artık siyasetçiyi sorgulamak da problem olur hale geldi” karşılığını verdi.
   
  BU SORULARI MUHALEFETE NEDEN SORMUYORSUN?
   
  Kasım ayından itibaren Kanal D Ana Haber’i sunacağı söylenen Cüneyt Özdemir’in, yayından kaldırılacağı iddia edilen CNN Türk’teki programı 5N1K’ya katılan anayasa hukukçusu Burhan Kuzu, yanıt vermekte zorlandığı sorularla karşılaşınca Özdemir’le sert bir tartışmaya tutuştu.
   
  Kuzu, 40’a yakın yurttaşın yaşamını yitirdiği Kobani eylemlerinin ardından hükümetin gündemine aldığı ve kamuoyunda sokağa sıkıyönetim getireceği eleştirileriyle karşılaşan yasal düzenlemeyi, “İnsanların işyerleri molotoflanıyor, yakılıyor, nerede devlet diyor? Sen hükümet olsan ne yaparsın Cüneyt Özdemir” sözleriyle savunurken, “Bu soruları muhalefete neden sormuyorsun” diyerek rahatsızlığını gösterdi.
   

   
  "SİZ ÇOK ALIŞMIŞSINIZ RAHAT PROGRAMLARA ÇIKMAYA"
   
  Hükümetin altı ay önce değiştirdiği yasaları neden şimdi yine değiştirmek istediğine ilişkin bir başka soruya,“O gün yasayı öyle değiştirdik o doğruydu. Şimdi böyle değiştiriyoruz, bu doğru” yanıtını veren Kuzu, Özdemir’e, “Sosyal Demokrat kültürlü bir adamsın; senin çözümün ne?” karşı sorusuyla çıkıştı.
   

   
  Kuzu'nun tepkileri karşısında sessiz kalmayan Cüneyt Özdemir ise moderatör olarak işini yaptığını vurguladı. Özdemir "Siz çok alışmışsınız rahat programlara çıkmaya. Artık siyasetçiyi sorgulamak da problem olur hale geldi. Benim görevim sizin söylediklerinizi onaylamak ya da karşı çıkmak değil. Ben gazeteciyim ve her dediğinize bravo demek bana düşmez." dedi.
   
  "IŞİD DAHA PRATİK ÖLDÜRÜYOR"
   
  Burhan Kuzu gündemi sarsan Kobani eylemleri için de ilginç ifadeler kullandı. Diyarbakır'daki eylemlerde öldürülen 16 yaşındaki Yasin Börü'nün işkence gördüğü iddialarını hatırlatan Kuzu "Bunlar olacak şey değil, öbür tarafta, IŞİD belki daha pratik götürüyor. Bu nasıl bir öldürmek." dedi. Kuzu'nun sözleri sosyal medyada sert tepkilere neden oldu.

  TWITTER'DA TOZU DUMANA KATTI!

   
  Özdemir ile Kuzu arasındaki polemik Twitter'da gecenin gündemi oldu.
   
   
   
   
   
  Kaynak:
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ