19 Mart 2019 Salı
  İstanbul11 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Altaylı: AK Parti IŞİDe karşı savaşamaz çünkü...
  09 Ekim 2014 Perşembe 11:46

  Altaylı: AK Parti IŞİD'e karşı savaşamaz çünkü...

  Fatih Altaylı'dan bomba bir iddia geldi. Altaylı bugünkü yazısında AK Parti'nin IŞİD'e karşı savaşamayacağını yazarak "IŞİD’e karşı savaşmak için fetva alacak kimseyi bulamıyorlar" iddiasını yeniden hatırlattı.

  Fatih Altaylı'dan bomba bir iddia geldi. Altaylı bugünkü yazısında AK Parti'nin IŞİD'e karşı savaşamayacağını yazarak "IŞİD’e karşı savaşmak için fetva alacak kimseyi bulamıyorlar" iddiasını yeniden hatırlattı.

  Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, hükümetin IŞİD'e karşı savaşmakta neden kararsız olduğuyla ilgili ilginç bir iddia ortaya attı.

  “IŞİD’e karşı savaşmak için fetva alacak kimseyi bulamıyorlar. Müslüman’a silah doğrultmayı kabul ettiremezler” diye yazdığını anımsatan Fatih Altaylı, şu iddiayı ortaya attı: "Şimdi 'Esad’a karşı savaşacaksak' diye 'şart' koşmaları da o yüzden. Çünkü AK Parti’nin çekirdeğine ancak o şartla kabul ettirebilecekler Suriye’ye girmeyi. 'Bizim çocuklarla savaşmaya gitmiyoruz. Biz Nusayri Esad’a karşı asker yolluyoruz' demek, diyebilmek için."

  Habertürk yazarı Fatih Altaylı'nın ‘IŞİD’le savaşamazlar’ demedim mi!' başlıklı bugünkü yazısındaki ilgili bölümü şu şekilde:

  Yazısında “IŞİD’i mahallenin yaramaz çocuğu olarak gören bir çekirdek var AK Parti’de” diye yazmadım mı? sözlerini kullanan Altaylı  “Anlamadılar ki, AK Parti’ye oy vermek başka şey, AK Parti’nin çekirdeği başka şey, AK Parti’nin politikalarını belirlemek başka şey. “IŞİD’e karşı savaşmak için fetva alacak kimseyi bulamıyorlar. Müslüman’a silah doğrultmayı kabul ettiremezler” dedim ve haklı çıktım. Şimdi “Esad’a karşı savaşacaksak” diye “şart” koşmaları da o yüzden. ifadelerini kullandı
   

  Kaynak:
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ