18 Ocak 2019 Cuma
  İstanbul7 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Aylin Nazlıaka CHPden ihraç edildi
  04 Mart 2016 Cuma 17:36

  Aylin Nazlıaka CHP'den ihraç edildi

  CHP'de kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilen milletvekili Aylin Nazlıaka, partiden ihraç edildi.

  CHP'de "Bir milletvekilinin odasındaki Atatürk resmini indirdiği" iddiasına ilişkin, "tedbirli" olarak kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na (YDK) sevk edilen Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka için karar verildi.

  İHRAÇ EDİLDİ

  CHP'den oy çokluğuyla ihracına karar verildi. CHP'den yapılan açıklamada, Nazlıaka'nın iddiaları iftira olarak değerlendirildi.

  "İTİRAZ EDECEĞİM"

  İhraç kararı sonrası açıklama yapan Nazlıaka, "Mağdur olduğum bir olayın suçlusu haline getirilmeye çalışıyorum, itiraz edeceğim" dedi.

  TBMM Genel Kurulu'nda, 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ile tokalaşmış ve iyi niyet mesajı vermişti. Fakat gerçek öyle olmadı, Nazlıaka CHP'den ihraç edildi.

   

  2 BUÇUK SAAT SAVUNMA YAPMIŞTI

  Nazlıaka, CHP Genel Merkezi'nde, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan başkanlığında toplanan YDK'da, sözlü savunmasını yaptı. Yaklaşık 2 saat 30 dakika süren savunmasının ardından Nazlıaka, parti genel merkezinden ayrılırken, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Sözlü savunmamı yaptım, bugün kararı açıklayacaklar. Ben adaletli ve hakkaniyetli bir karar çıkmasını umuyorum. Hep birlikte bekleyip, göreceğiz" diye konuşmuştu.

  Ensonhaber

  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ