20 Mart 2019 Çarşamba
  İstanbul12 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Cem Küçükten 17 Aralıkla İlgili Çarpıcı İTİRAF?
  15 Eylül 2014 Pazartesi 18:09

  Cem Küçükten 17 Aralıkla İlgili Çarpıcı İTİRAF?

  "Darbe Girişimi" dediği 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu için Yeni Şafak Yazarı Cem Küçük'ten bugün çarpıcı bir itiraf geldi. Küçük, 17 Aralık'taki imar yolsuzluğunu bakın nasıl açık etti?

  "Darbe Girişimi" dediği 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu için Yeni Şafak Yazarı Cem Küçük'ten bugün çarpıcı bir itiraf geldi. Küçük, 17 Aralık'taki imar yolsuzluğunu bakın nasıl açık etti?

  Yeni Şafak Yazarı Cem Küçük'ten bugün Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile İşadamı Ali Ağaoğlu'nun hedef alan çok çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

  "Erdoğan Bayraktar ve Ali Ağaoğlu'nun Çok Garip İlişkileri" başlıklı yazısına başlarken 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu için "Darbe Girişimi" diyen Cem Küçük, yazının devamında Erdoğan Bayraktar ile 17 Aralık soruşturmasında gözaltına alınan Ali Ağoğlu arasındaki ilginç ilişkileri gözler önüne serip, Bayraktar'ın, Ağaoğlu'na imar kıyağı yaptığını ima etti.

  Cem Küçük yazısında Erdoğan Bayraktar ve Ali Ağaoğlu'nu şu soruları yöneltti:

  * Erdoğan Bayraktar mesela Ali Ağaoğlu için TOKİ'nin bir arsa satışını iptal edip yeniden ihale açtı mı?

  * Bayraktar kendisine özel kıyaklar geçti mi?

  Yazısının devamında Erdoğan Bayraktar ile Ali Ağaoğlu arasındaki medyaya yönelik ilginç bağlantılarına da dikkat çeken Cem Küçük, Ağaoğlu'nun şirketleri ve Bayraktar'ın yönettiği TOKİ reklamlarıyla bazı sitelerin finanse edildiğini, bu tuhaf ilişkilerin de 17 Aralık'ın en grift ilişkiler arasında yer aldığını ve çözülmesi gerektiğini söyledi.

  Küçük, yazısında "Bayraktar-Ağaoğlu-Ataşehir-medya ayağının ilişkiler ağının çözülmesi şart" diyerek bu 17 Aralık'ta gözaltına alınan Ali Ağaoğlu ile yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası istifa etmek zorunda kalan Erdoğan Bayraktar arasındaki derin ilişkilere dikkat çekerek adeta "akıllı olun" mesajı da verdi.

  Bilindiği üzere Çevre Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası Başbakan'ın "beni rahatlatın" talimatı sonrası istifa etmiş, NTV canlı yayınında istifa mektubunu okurken, "Ne yaptımsa Başbakan'ın talimatı ile yaptım, Başbakan da istifa etmelidir" demişti.

  Bu sözleri sonrası AKP'nin medyadaki sözcüleri tarafından "Ben sana bakan olamazsın demedim..." gibi ağır ifadelerle eleştirilmiş ama daha sonradan milletvekilliğinden istifa etmekten vazgeçmişti.

  İşte 17 Aralık'ı sürekli olarak "Hükümete darbe girişimi" diye işleyen köşe yazarlarından birisi olan Yeni Şafak Yazarı Cem Küçük'ün Cumhuriyet Gazetesi'nde çıkan yasal tapeler sonrası Erdoğan Bayraktar'ı "Bu süreçte ne yapacağını bilemeyen çok şaşkın ördek gördük. Bunlardan biri eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'dı" diye hedef alması ve 17 Aralık'ta gözaltına alınan Ali Ağaoğlu ile arasındaki imar yolsuzluklarına dikkat çekmesi, "Hani 17 Aralık darbe girişimiydi" sorusunu gündeme getirdi.

  Hatırlanacağı üzere 17 Aralık'taki yolsuzluk dosyalarından birisi de imar üzerinden sağlanan büyük rantlarla ilgiliydi.

  Cem Küçük bir yandan 17 Aralık için "darbe girişimi" derken, öte yandan Erdoğan Bayraktar ile Ali Ağaoğlu arasındaki imar kıyaklarına dikkat çekerek, 17 Aralık'ın darbe değil, bir imar yolsuzluğu operasyonu olduğunu da dolaylı olarak itiraf etmiş oldu.

  Yeni Şafak Yazarı hem yazısında Erdoğan Bayraktar'a ve Ali Ağaoğlu'na, "Erdoğan Bayraktar mesela Ali Ağaoğlu için TOKİ'nin bir arsa satışını iptal edip yeniden ihale açtı mı? Bayraktar kendisine özel kıyaklar geçti mi?" diye sorup imar yolsuzluğuna atıfta bulunuyor hem de yazının devamında 17 Aralık için darbe girişimi diyor.

  O zaman da akıllara şu soru geliyor:

  Cem Küçük, Erdoğan Bayraktar ile Ali Ağaoğlu arasındaki imar kıyağına ilişkin şeyleri yazabiliyor ama savcı bunları soruşturunca "darbeye teşebbüs" etmiş mi oluyor?

  Cem Küçük'ün Bugünkü yazısının okumak için TIKLAYIN

  yenişafak

  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ