18 Ocak 2019 Cuma
  İstanbul7 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  CHP ile HDPnin peşmerge kavgası
  05 Kasım 2014 Çarşamba 07:37

  CHP ile HDP'nin peşmerge kavgası

  HDP Şırnak Milletvekili Kaplan, Çıray'ın bu sözlerine, "Bu pislikleri temizleyin, Kürt kardeşlerimizdir onlar bizim. Deminden beri kusuyorsun" diyerek tepki gösterdi.

  Plan Bütçe Komisyonu'nda CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray'ın, "Peşmergenin Türkiye 'den geçmesi ve Peşmergeyi Yunan ordusuna benzetmesi" ile ilgili sözleri tartışma yarattı.

   

  "PEŞMERGE AFYON'U MU İŞGAL ETTİ"

  Türkiye'nin Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle hep beraber kurulduğunu belirten Kaplan, "Ben Kürdüm, Türkiye yurttaşıyım. Bir halkın başka bir halka hakaret etme hakkı yok. Bu söylediğiniz düşünce özgürlüğüne girmiyor. MHP ilkeli duruş gösteriyor, görüşlerini ortaya koyuyor ama bunu belli bir seviyede tutuyor. Irak'ta bir federasyon var, Kürdistan Bölgesel Yönetimi var ve oranın milletvekilleri var. İki ülke arasında ilişkiler var. 150 tane Peşmerge gücü, Anayasal çerçevede savaş tezkeresiyle alınan yetki ile geçtiği Kobani'de IŞİD'le savaşıyor. Kafa kesen, kadınları köle pazarlarında satan örgüte karşı onurlu bir dayanışma içerisindedir. Bunu Anadolu işgalindeki emperyalist güçlerle karşılaştırmak asla kabul edemeyeceğimiz bir şeydir. Sosyal demokrat bir partinin Hitler'in ideolojisinde olmasını kabul edemiyorum. Nasıl işgalci bir güç gibi suçlanabilir. Ankara'yı, Afyon'u mu işgal ettiler?" dedi.

  "PEŞMERGE KÜRT DEĞİL Mİ, UZAYDAN MI GELDİ?"

  Hasip Kaplan, Çıray'ın, "Ağzımdan Kürtlere tek kelime hakaret çıkmadı" sözleri üzerine, "Peşmerge Kürt değil mi uzaydan mı geldi?" yanıtını verdi.

  ensonhaber

   

  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ