19 Mart 2019 Salı
  İstanbul10 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Destici: Masum ile teröristi ayırmak şart
  08 Ekim 2014 Çarşamba 19:10

  Destici: Masum ile teröristi ayırmak şart

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, masum ile teröristin ayrılması gerektiğinin şart olduğunu söyledi.

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, masum ile teröristin ayrılması gerektiğinin şart olduğunu söyledi.

  ‘SÖZDE DEMOKRASİ, BARIŞ, İNSAN HAKLARI’
   
   IŞİD’in Ayn - el Arap’taki saldırıları nedeniyle Türkiye’nin çeşitli illerinde yaşanan şiddet olayları ve protesto eylemlerine yönelik açıklama yapan BBP lideri Destici, “Sözde demokrasi, barış, insan hakları, kardeşlik diyeceksiniz, fiiliyatta yandaşlarınızı şiddete, isyana ve kalkışmaya çağıracaksınız. Bu ne yaman bir çelişki ve kandırmaca" dedi.
   
  ‘ŞİDDETLE KINIYORUM’
   
   Destici, “Ülkemiz genelindeki şiddet olaylarını, askerimize, polisimize, bayrağımıza, milli ve manevi değerlerimize, vatan bütünlüğümüze millet birliğimize yapılan alçakça saldırıları şiddetle kınıyorum.” şeklinde konuştu.
   
  ‘ACİL ŞİFALAR’
   
  Mustafa Destici, yaralanan güvenlik güçlerine acil şifalar dileyerek, "Bölücü vatan hainlerinin, din düşmanlarının yaptığı saldırılarda yaralanan güvenlik güçlerimize Rabbimden acil şifalar diliyorum” dedi.
   
  ‘MİLLETİMİZ PROVAKASYONLARA GELMEMELİ’
   
   Destici, “Milletimize çağrımız ise asla provokasyonlara gelmemeliyiz. Özellikle bölgede yaşayan milli ve manevi değerlerimizin yanında duran imanlı, vatansever, milletperver, Kürt kardeşlerimize sesleniyorum. Biz Allah’ın emri ile bin yıldan fazla bir zamandır birbirimize bağlanmışız. Bölücülerin, hainlerin, ateist terörist grupların oyunlarına gelmeyin. En ağır bedeli size ödetecekler. Bakın Arap dünyasına. Yüz yıl önce bu oyuna geldiler.
   

   
  BATSIN SİZİN ÇÖZÜM SÜRECİNİZ
   
  Hala kan ve gözyaşından, kaostan, iç savaştan kurtulamıyorlar. Hükümet'e çağrımız bu olaylara artık müsamaha etmeyiniz ve gereğini yapınız. Batsın sizin çözüm süreciniz, büyükşehir yasanız. Sonuç ortada. Siz değil bugüne kadar devletin yanında duran vatandaşlarımız bedel ödüyor. Bölücüler Işid'i bahane edip Türkiye'yi yakıp, yıkıyor bazı illerimizde kalkışma yapıyorlar. Devlet hiç bu kadar aczi yet içine düşmemişti” diye konuştu.
   
  ‘BÖLÜCÜLERE FIRSAT VERMEYİN’
   
  Destici son olarak, “Türkiye; Türkmen, Kürt, Arap zorda kalmış bütün kardeşlerimize yardım etmelidir. Lâkin bölücülere fırsat vererek ve işbirliği yaparak değil. Dün Esed'le işbirliği yapanlar (pyd-pkk) bir taraftan Türkiye'den medet umarken, öbür taraftan yakıp yıkıyor.
   
  Niyetleri asla üzüm yemek olmadı. Bizimde yüreğimiz Irak ve Suriye'de ki masum ve mazlum Türkmen, Arap, Kürt kardeşlerimiz için yanıyor. Lâkin masumla teröristi ayırmak şart. Türkiye özellikle terörist grupların ve batılı güçlerin oyununa gelerek Ortadoğu bataklığına saplanmamalıdır. Çok dikkatli, titiz ve öngörülü bir politika izleyerek hem Suriye ve Irak’ın toprak bütünlüğünün yanında durmalı hem de milli güvenliğimizi asla gözden kaçırarak tehlikeye atacak adımlardan uzak durmalıdır.”

  Kaynak:
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ