18 Ocak 2019 Cuma
  İstanbul8 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Galatasaray sorunlu yıldızından kurtuluyor
  31 Ekim 2014 Cuma 00:10

  Galatasaray sorunlu yıldızından kurtuluyor

  Fildişili oyuncunun bu parayı eski menajeri Pascal Boissau’ya ödememesi halinde 5-6 ay arası sahalardan men cezası alabileceği vurgulandı.
  Galatasaray'da Emmanuel Eboue'nin FIFA'dan aldığı 1.2 milyon Euro'luk ceza, Galatasaray'daki geleceğini de tehlikeye attı.

  Galatasaray'a gelirken, asıl menajeri Pascal Boisseau'yu devre dışı bırakıp Türk menajer Ali Egesel aracılığıyla anlaşma yapan Emmanuel Eboue, bu hatasını pahalıya ödedi. Temmuz ayından bu yana kadro dışı olan Fildişili futbolcu, CAS tarafından Boisseuau'ya 1.2 milyon Euro tazminat ödemeye mahkum edildi.

  Bu gelişme sonrası Eboue'nin Galatasaray'la yollarını ayırma ihtimali ortaya çıktı. Son günlerde tekrar affedilip takıma döneceği iddia edilen Fildişili oyuncunun bu parayı eski menajeri Pascal Boissau’ya ödememesi halinde 5-6 ay arası sahalardan men cezası alabileceği vurgulandı. Sarı kırmızılı kulüp, Eboue' ile ilgili FIFA tarafından kendisine iletilen kararı, yaz transfer döneminde bu olayda taraf olmadığı içi Fildişi Sahilli yıldıza bildirip cezayı ödemesi gerektiğini iletmişti. Eboue, bu parayı ödemez ve FIFA’dan 3 ayı aşan bir men cezası alırsa sözleşmesi gereği, Galatasaray, kontratını tazminatsız feshetme hakkına sahip olacak.

  Emmanuel Eboue Galatasaray'dan 2014-2015 sezonu içerisinde sözleşmesi gereği 2.2 milyon Euro kazanacak. Eğer sarı kırmızılı kulüp Eboue ile yollarını ayırabilirse bu miktarın büyük bir kısmını ödemekten de kurtulmuş olacak.

  HABERVİTRİNİ

  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ