19 Mart 2019 Salı
  İstanbul11 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Hakan Şükürdan Olay Yaratacak Açıklamalar
  12 Eylül 2014 Cuma 21:40

  Hakan Şükür'dan Olay Yaratacak Açıklamalar

  ‘17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Soruşturması’ sürecinde AKP’den istifa eden Hakan Şükür Twitter’dan “darbe nedir biliyor musunuz?” diye sorarak ilginç açıklamalar yaptı...

  ‘17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Soruşturması’ sürecinde AKP’den istifa eden Hakan Şükür Twitter’dan “darbe nedir biliyor musunuz?” diye sorarak ilginç açıklamalar yaptı...

  İstanbul Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür 12 Eylül darbesinin yıl dönümünde “darbe nedir biliyor musunuz?” diye sorarak ilginç açıklamalar yaptı:

  İşte Hakan Şükür'ün Twitter'dan yaptığı o açıklama:

  - 12 Eylül darağaçlarında bu ülkenin vicdanlarının asıldığı bir kara lekedir. Darbenin silahlı veya silahsızı yoktur halkına zulmedeni vardır.

  1 - Bu ülke,darbeler ve zalimler ile hep yüz yüze gelmiştir. Zamansa gerçekleri ortaya çıkarmıştır. Bugünkü ihtilalin adıysa;"Hukuka Darbe"dir.

  2 - Yolsuzlukları ortaya çıkarana darbeci suçlaması yapmak, protesto eden insanlara darbeci demek ise gerçek darbe olgusunu sulandırmaktır.

  3 - Darbe nedir biliyor musunuz? 12 Eylül askeri cuntası gibi bir savcının çıkıp, "istersek 500 bin kişiyi hemen alırız" demesidir.

  4 - Darbe nedir biliyor musunuz? Kendi çıkarları adına hukuksuzluklarını örtmek için yasalar çıkartıp o yasaların arkasına sığınmaktır.

  5 - Darbe nedir biliyor musunuz? Kendisi gibi düşünmeyenleri, iktidarı için tehdit görerek fişletip, kendi mahkemelerinde mahkum etmektir.

  6 - Darbeyi yalnızca bir askeri eylem hali sanıyorsanız aldanıyorsunuz. Artık post modern darbenin adı; "Silahsız Algı İhtilalidir".

  7 - Y.Saygılı,“18 Aralık Hukuka Darbe Örgütü” diye bir tanım kullanmış. 12 Eylül'ün yıldönümünde bu kavramın üzerinde düşünmekte fayda var.

  8 - “18 Aralık Hukuka Darbe Örgütü” kavramıyla ilgili ilginç iddiayı okuyup 34 yıl sonra yeni darbe biçimiyle tanışın.

  Kaynak:
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ