18 Ocak 2019 Cuma
  İstanbul7 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  HAYIRDIR, ERDOĞAN PKKYA NEDEN ÇAKTI?
  29 Eylül 2014 Pazartesi 19:55

  HAYIRDIR, ERDOĞAN PKK'YA NEDEN ÇAKTI?

  PKK'nın yol kesmelerine, okul yakmalarına, polisleri şehit etmesine, heykel dikmesine bugüne kadar sessiz kalan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün PKK'ya çaktı. Hayırdır..?

  PKK'nın yol kesmelerine, okul yakmalarına, polisleri şehit etmesine, heykel dikmesine bugüne kadar sessiz kalan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün PKK'ya çaktı. Hayırdır..?

  Çözüm Sürecinde bir süredir işler iyi gitmiyor...

  Aslında bir süredir değil, baştan beri. Zira ilk düğme yanlış iliklendiği için, sonrakilerin durumu malum.

  Başlarda 3 aşamalı bir plandan bahsediliyordu.

  Terör örgütü PKK silahlarını bırakıp sınırdışına çıkacaktı. Hepsi gittikten sonra yasal düzenlemeler yapılacaktı ve sonrasında sorun çözülecekti.

  Ancak terör örgütü ne silah bıraktı ne de sınırdışına çıktı...

  Havuz Medyasının o dönemdeki haberlerine bakarsan terör örgütü mensupları hergün fevc fevc sınırdışına çıkıyordu. Ne zaman çekildiği belli olmayan PKK'lıların fotoları ile "onlar da gitti, bunlar da çıktı, son grup şu tarihte çıkıyor" deniyordu.

  Rüyayı o dönemde yine Erdoğan bozmuştu. PKK'nın sadece yüzde 20'si sınırdışına çıktı demişti.

  Daha sonra PKK'nın silah bırakması ve sınırdışına çıkması meselesi adım adım medyanın gündeminden düşürüldü.

  "PKK'nın yüzde kaçı sınırdışına çıktı, PKK silah bıraktı mı" diye sonraları haber yapanlar ise Çözüm Sürecini sabote etmekle suçlandı. "Tekrar şehit cenazeleri mi gelsin istiyorsunuz" şeklinde sorularla halkın önüne atılıp linç edilmekle tehdit edildiler.

  Peki bu süreçte PKK ne yaptı?

  Çözüm Sürecinde, Askerin-Polisin operasyonları durdurmasını fırsat bilip dağa adam kaçırmaları artırdı. Çoluk çocuk demeden dağa çıkışlar arttı. Son olarak Karayılan PKK'ya katılma konusunda 1990'lı yıllardaki rakamları geçtiklerini söyledi. Savaşa hazır olduklarını yineledi.

  "Madem Çözüm Sürecindeyiz, PKK silah bırakacaksa dağa çıkışlar neden artıyor" diye soranlar "Çözümü Sabote etmekle" tehdit edildiler.

  Bu arada PKK eylemlerine ara vermeden devam etti. 2 ay boyunca Diyarbakır-Bingöl karayolunu kapattı, yurt-okul demeden devletin okullarını yaktı, PKK'lıların heykelini dikti, polisleri şehit etti, şantiyeleri bastı, araçları yaktı, işçileri kaçırdı, ortaokul çağındaki çocukları dağa kaçırdı, Sokaklara inip kimlik kontrolü yaptı, gözaltı işlemleri düzenledi, mahkeme kurup vatandaşları yargıladı, ceza kesti...

  Bunlar olurken, Hükümet'ten ses çıkmadı. Muhalefet ve medya bu durumu eleştirince yine "Çözüm Sürecini Sabota Etmekle" suçlandı.

  Ve dün birisi Cumhurbaşkanı, diğeri Başbakan Yardımcısından iki açıklama geldi.

  Bugüne kadar "hamdolsun çözüm süreci iyi gidiyor" diyen Erdoğan, "Eyy Dünya" diyerek "IŞİD gibi bir terör örgütü çıkınca ayaklanıyorsunda PKK gibi bir örgüt ortayken niye ayaklanmıyorsun" dedi.

  Erdoğandan PKK ve IŞİD Açıklaması

  Erdoğan'ın bu sözü bir milat... MİT'in düzenli olarak teröristbaşı Öcalan'la görüştüğü, hatta Öcalan için bir sekreteryanın kurulmasının planlandığı bir ortamda Erdoğan PKK'ya neden çaktı?

  PKK'nın artan eylemleri karşısında toplumun gazı mı alınıyor yoksa, "Hemen hergün Kandil'deki farklı bir PKK'lının çözüm süreci bitti" sözlerine karşı bir cevap mı?

  Yoksa Çözüm Süreci'nde masa çoktan devrildi de bu tür açıklamalarla başka bir sürece geçmenin ön hazırlıkları mı yapılıyor?

  YALÇIN AKDOĞAN DA PKK'YA ÇAKTI

  Çözüm Süreci'nin önemli aktörlerinden birisi olan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın da PKK'ya ilişkin sözlerine dikkat... Dün o da PKK'ya sert sözlerle yüklendi...

  Hayırdır inşallah...

  Kaynak:
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ