18 Ocak 2019 Cuma
  İstanbul7 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  IŞİD esir İngilizi Kobaniye götürdü
  28 Ekim 2014 Salı 09:21

  IŞİD esir İngilizi Kobani'ye götürdü

  İngiliz gazeteci "Şu an Kobani'de ne PKK ne YPG ne de Peşmerge var. Şehir tamamen IŞİD'in kontrolünde. Duyduğunuz gibi şehirde sessizlik hakim" dedi.

  İngiliz gazeteci "Şu an Kobani'de ne PKK ne YPG ne de Peşmerge var. Şehir tamamen IŞİD'in kontrolünde. Duyduğunuz gibi şehirde sessizlik hakim" dedi.
  Kasım 2012'den beri IŞİD'in elinde esir olan ve daha önce çekilen bir videoyla gündeme gelen İngiliz gazeteci John Cantlie, Kobani'de haber yaptı. IŞİD tarafından çektirilen videoda Cantlie, çok tartışılacak açıklamalarda bulundu.

  KOBANİ IŞİD'İN ELİNE GEÇTİ

  Türkiye sınırında çekilen videoda Kobani'nin tamamıyle IŞİD'in eline geçtiği ve şehirde çatışmaların sona erdiği söylendi. İngiliz gazeteci "Şu an Kobani'de ne PKK ne YPG ne de Peşmerge var. Şehir tamamen IŞİD'in kontrolünde. Duyduğunuz gibi şehirde sessizlik hakim" dedi.

  Kobani'de tam Türkiye sınırında yer aldıklarını belirten Cantlie, "arka tarafımda Türk bayrağını görüyorsunuz" diyor. Görüntülerde Türkiye'ye ait bir binanın üzerinde dalgalanan Türkiye bayrağı yer alıyor.

  Videoda IŞİD'e ait olduğu iddia edilen dronelarla Kobani üzerinde çekilmiş görüntüler de yer alıyor.

  DAHA ÖNCE DE VİDEOSUNU YAYINLAMIŞTI

  IŞİD, elinde esir tuttuğu İngiliz gazetecini daha önce de videosunu yayınlamıştı. Videoda İngiliz gazeteci John Cantlie, "Batı medyasının ve IŞİD'in arkasındaki gerçekleri" açıklayacağını öne sürmüştü.

  Kaynak: Habervitrini

  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ