18 Ocak 2019 Cuma
  İstanbul7 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  İŞTE DİNLEMELER KONUSUNDA AKPNİN İKİYÜZLÜLÜĞÜ
  16 Ekim 2014 Perşembe 23:46

  İŞTE DİNLEMELER KONUSUNDA AKP'NİN İKİYÜZLÜLÜĞÜ

  Bugün Yazarı Orhan Kemal Cengiz, dinlemelerden sözde şikayetçi olan AKP'nin bu konuda nasıl ikiyüzlü olduğunu ortaya koydu.

  Bugün Yazarı Orhan Kemal Cengiz, dinlemelerden sözde şikayetçi olan AKP'nin bu konuda nasıl ikiyüzlü olduğunu ortaya koydu.

  8 ay önce "herkesi dinliyorlar" diye algı operasyonu yapan, 7000 kişi dinlendi deyip -sonradan mahkeme kararı ile 240 kişi dinlendiği Hadi Salihoğlu tarafından açıklandı- yalan haberlerle kamuoyu oluşturmaya çalışan AKP'nin dinlemeler konusunda nasıl ikiyüzlü olduğu bir kez daha ortaya çıktı.

  "İnsanların mahremine giriyorlar, bu işler çok suistimal ediliyor artık" diyerek 8 ay önce yaptıkları düzenlemede dinleme kararını tek bir hakim yerine üç Ağır Ceza Hakiminin "oybirliği" ile vereceği karara bağlayan AKP, önceki gün gece yarısı Meclise getirdiği düzenleme ile dinleme kararını Erdoğan'ın "bir proje oluşturuyoruz" dediği Sulh Ceza Hakimliğindeki tek bir hakimin kararına bağladı.

  Bugün Yazarı Orhan Kemal Cengiz AKP'nin bu konudaki ikiyüzlülüğü bakın nasıl ortaya koydu...

  Bundan böyle molotof atıp kamuyu zarara sokandan bütün bu zarar ziyan tahsil edilecekmiş.

  Peki neden rüşvet alandan, yolsuzluk yapandan, ihaleye fesat karıştırandan, ellerinin altındaki kamu bankalarından sağa sola şeker dağıtır gibi kredi dağıtanlardan, kamuya verdikleri zararlar tahsil edilmiyormuş?

  Bundan sonra, insanların üstünü, konutunu, işyerini aramak için “somut delil” bulunmasına gerek olmayacakmış, “makul bir şüphe” bulunması yeterli olacakmış.

  Peki kimmiş bu şüphesine güveneceğimiz makul adam? Gezi’ye; yolsuzluk soruşturmasına darbe diyen adam mı? Çarşı Grubu’nu darbeci diye dava edenler mi? Yolsuzluk ve rüşveti soruşturanları darbeci diye içeri tıkanlar mı?

  Bundan sonra telefonların dinlenmesini sadece Sulh Ceza hakimleri karara bağlayacakmış.

  Peki ne olmuş da “insanların mahremine giriyorlar, bu işler çok suistimal ediliyor artık” diyerek, dinleme kararlarını üç Ağır Ceza hakiminin oy birliğiyle alacağını karara bağlayan AKP, bugün bu işi bir tek hakime havale etme kararı vermiş? Tamamı bu iktidarın isteğiyle atanan, bir avuç Sulh Ceza hakiminin bu işi suistimal etmeyeceğine mi kani olmuş? Yoksa nasıl olsa artık bizi kimse dinlemez diyerek, biz de dilediğimizi sınırsızca dinleyelim arzusu mu hasıl olmuş?

  Bekir Bozdağ 8 Ay Önce Ne Demişti, Bugün Ne Diyor

  Bundan sonra, mahkemeler sanıkların taşınmazlarına, hak ve alacaklarına daha geniş bir suç yelpazesi altında el koyabilecekmiş.

  Peki, bu sanıkların mallarına el konulabilecek suçlar arasında neden bir tane bile, yolsuzluk ve rüşvetle ilgili suçlar yokmuş da tamamı “devlete ve hükümete” karşı işlenen suçlardan oluşuyormuş? Hükümetin kafasını kızdıranların, malına mülküne el koyma arzusu mu depreşmiş?

  Taraf Gazetesi’nin dünkü haberine göre, hükümet kişisel verilerin toplanmasıyla ilgili olarak yedi kişilik bir kurul oluşturup, vatandaşların sağlık, psikoloji-kültür dahil tüm kişisel verilerinin toplanabilmesini düzenleyen yasa teklifini Meclis’e havale etmiş.

  Peki, Sayıştay’ın bile hükümetin harcamalarını denetleyemediği bu ülkede, bu hükümet insanların ırkını, mezhebini, hangi derneğe üye olduğunu, kan ve idrar tahlil sonuçlarının neler olduğunu öğrenme konusunda neden bu kadar hevesliymiş?

  Neden kendini binbir zırhla donatan bu hükümet, vatandaşının karşısında çırılçıplak durmasını istiyormuş?

  Neden bütün yasal değişiklikler, yolsuzlukların soruşturulmasının imkansız kılındığı ama muktedirin kafasını kızdıran herkesin sürüm sürüm süründürülebileceği bir Türkiye’ye çıkıyormuş.

  Kaynak:
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ