19 Mart 2019 Salı
  İstanbul10 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Kılıçdaroğlundan Erdoğana çok sert sözler
  16 Ekim 2014 Perşembe 08:38

  Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a çok sert sözler

  Canlı yayında Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtlayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın resepsiyonuna katılmayacağını açıklarken Erdoğan'ın tarafsızlığına inanmadığı söyledi

  Canlı yayında Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtlayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın resepsiyonuna katılmayacağını açıklarken Erdoğan'ın tarafsızlığına inanmadığı söyledi

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katıldı. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tarafsızlığına inanmadığını söyledi.

  İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

  RESEPSİYONA KATILMAYACAĞIM

  Ak Saray’daki 29 Ekim Resepsiyonuna davet edildim. Ama katılmayacağız. Biz Cumhurbaşkanı ile aramızı mesafeli tutacağız. Ak Saray’da harcanan paraya yazık. O kadar para daha önemli işlerde kullanılabilirdi. Mütevazi bir başbakanlık binamız vardı. İngiltere’ye gidin orada da öyledir.

   

  NAMUS BU KADAR UCUZ MU?

  Erdoğan Cumhurbaşkanı değil ki. AKP Genel Başkanı şu an. Biz yemin törenine de katılmadık. Çünkü oradaki yemini inanarak söylemeyeceğini biliyorduk.
  Cumhurbaşkanlığına oturduğundan itibaren biz onu eleştirmedik. Muhatap olarak Davutoğlu’nu aldık. Hatta Davutoğlu ‘sizin muhatabınız artık benim’ demeden önce söyledik. Açıklama da yaptık böyle yapacağız diye. Ben Davutoğlu ile tartışıyorum. Ama bu arada parazit yapıyor. Öyle yaparsa biz de yanıt veririz. Tarafsızlık konusunda namusu ve şerefi üzerine yemin etti. Namus bu kadar ucuz mu? ‘Bu makamda bu söylenmez ama’ diyor. Söyleme o zaman. Yeminine sadık kal.

  CHP’NİN TEZKERE TEKLİFİ

  Biz o tezkere teklifi ile hemen dibimizdeki Kobani’de yaşanacak bir sivil katliamına seyirci kalınmaması için yaptık. Bizim demek istediğimiz YPG ile Türk askeri omuz omuza versin de IŞİD’le çatışsın değil. Orada sivil ölümlerin önüne geçilsindir. YPG ile birlikte olacaklarsa da olsunlar. Sınırımıza yeni bir terör örgütü daha yerleşmiş olacak eğer IŞİD orayı alırsa. Ve yaklaşık 400 kilometre karelik bir alanın da hakimi olmuş olacak. Hükümet bunu düşünmüyor. Ama ben düşünmek zorundayız.

  ESAD KARŞISINDA NİYE BU DUYARLILIK YOKTU?

  Biz Esad’la hiçbir zaman birlikte tatil yapmadık. Kardeşim demedim ona. Ailece fotoğraf çektirmedik. Biz kim baskıcı bir ülkeyse bunu ortaya koymuşuzdur. Esad’ı her zaman eleştirdim. Arkadaşlarımız da eleştirdi. Hatta içlerinde küfredenler bile oldu.

  Kaynak:
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ