18 Ocak 2019 Cuma
  İstanbul6 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Saygısızlar terk etsin!
  09 Ekim 2014 Perşembe 02:58

  Saygısızlar terk etsin!

  Olayları yorumlayan Kılıçdaroğlu, “Atatürk ve bayrağa saygı göstermeyen ülkeden gitsin” dedi.

  Olayları yorumlayan Kılıçdaroğlu, “Atatürk ve bayrağa saygı göstermeyen ülkeden gitsin” dedi. Emekli Org. Kılınç, ülkenin sıkıntılı sürece girdiğini, MHP’li Başesgioğlu ve Yalçın, önlem alınmakta gecikildiğini söyledi. YP lideri Tantan ve CHP’li Tekin ise olayların sebebinin AKP olduğunu savundular.
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü yandaşlarının, IŞİD bahanesiyle yurt genelinde çıkardığı olaylara ilişkin olarak, gelinen noktanın acı dolu olduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu, “Türkiye, Orta Doğu bataklığını kendi ülkesinin içine çekti” dedi. Manisa programı için İzmir’e giden CHP lideri, Adnan Menderes Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtlarken, izinsiz gösterilerle ilgili sükunet ve sağduyu çağrısı yaparak, şunları söyledi: “Ancak yurttaşlarımdan şunu da düşünmelerini istiyorum, 12 yıldır bu ülkeyi kim yönetiyor, 12 yıl sonra ülke bu hale niye geldi? Yanlış dış politikanın iç barışımızı bozacağını defalarca söyledik. Bütün vatandaşlarıma çağrıda bulunuyorum, sakin olun. Türkiye büyük bir ülkedir, kendi sorunlarımızı aşabiliriz.”

  Yeniden sıkıyönetim
  Adeta yeniden sıkıyönetimin ilan edildiğini belirten Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Hükümete çağrım şu; Dış politikanı yeniden gözden geçir. Yanlış dış politikanın içeride huzursuzluk ve kargaşa yaratacağını defalarca dile getirdik ama her seferinde duymazlıktan geldiler ve her seferinde CHP’yi suçladılar. Oysa bizim her söylemimiz doğruydu. ’Yanlış bir dış politika izliyorsunuz’dedik. ’Bu dış politika Türkiye’ye yarar getirmez’dedik. ’Türkiye’yi Orta Doğu bataklığına sürüklemeyin’dedik. ’Orta Doğu bataklık değildir’diye bize cevap verdiler. Bugün geldiğimiz nokta gerçekten de acı dolu bir noktadır. Türkiye Orta Doğu bataklığını kendi ülkesinin içine çekti. Yani bir anlamda bataklığa saplandı. Her şeye rağmen insanlarımız sağduyuya davet ediyorum.”
   
  Saygı duymayan gider
  “Vatandaşları sağduyuya davet ederken, şunun da altını özenle çizmek isterim” diyen CHP lideri, Atatürk heykeli ve bayrak yakılması konusunda da şunları kaydetti: “Bir toplumun ortak değerleri vardır. Bayrak ve Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin ortak değeridir. Bayrak bizim ortak değerimizdir ve onu korumak, ona saygı duymak zorundayız. Bayrağa saygısı olmayanın bu ülkede yaşamaması gerekir. Atatürk’e ve Bayrağımıza saygı göstermeyenlerin bu ülkeden gitmesi gerekir. Hepimiz bayrağımıza, Mustafa Kemal Atatürk’e saygı duyacağız. Kargaşa çıkarmanın hiçbir şekilde mazeret gösterilecek bir yanı yoktur.” Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle tamamladı: Hükümetin yanlış politikalarını biliyoruz. Bu politikaların ülkeyi kaosa sürüklediğini biliyoruz. Bundan ciddi endişe duyuyoruz. Vatandaşlarımı sağduyuya, sükunete davet ediyorum. Bu hükümete de ‘şapkanı al önüne koy’ diyoruz. ’Türkiye’nin yönü Orta Doğu bataklığı değildir, çağdaş uygarlıktır’dedik, biz yönümüzü yüzyıllardır Batıya döndüren bir toplumuz. Neden bizi Orta Doğu bataklığının içine sürüklediniz. Hala o kavgayı sürdürüyorlar. Devlet intikamla yönetilmez, şiddetle yönetilmez, akılla, mantıkla yönetilir.

  Kaynak: Yeni Çağ

  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ