19 Mart 2019 Salı
  İstanbul12 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  TİB’deki çanak anten hiç kurulmamış
  28 Ekim 2014 Salı 23:41

  TİB’deki çanak anten hiç kurulmamış

  Gazeteci Emre Erciş’in ele geçirdiği belgelere göre Havuz medyasının sözde paralel yapının yabancı istihbarat örgütlerine bilgi gönderdiği iddia edilen “çanak anten” hiç kurulmamış ve aktive bile edilmemiş! Öte yandan havuz medyası yalan haberleriyle ilgi

  Gazeteci Emre Erciş’in ele geçirdiği belgelere göre Havuz medyasının sözde paralel yapının yabancı istihbarat örgütlerine bilgi gönderdiği iddia edilen “çanak anten” hiç kurulmamış ve aktive bile edilmemiş! Öte yandan havuz medyası yalan haberleriyle ilgili tekzip içeren mahkeme kararlarını da uygulamamış!


  EMRE ERCİŞ'İN ÖZEL HABERİ - 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında gündeme gelen ve hükümete yakınlığı nedeni ile kamuoyunda “Havuz Medyası” olarak nitelendirilen basın-yayın kuruluşları ile AKP Hükümetinin, bir skandala daha imza attıkları anlaşıldı.

  “Paralel yapı, TİB’in çatısına korsan anten taktı. MİT, Emniyet ve Jandarma’nın gizli dinlemelerini yabancı istihbarat örgütlerine sattı” iddialarına son verecek belgelere ulaşıldı.

  Gazeteci Emre Erciş’in ele geçirdiği belgelere göre Havuz medyasının sözde paralel yapının yabancı istihbarat örgütlerine bilgi gönderdiği iddia edilen “çanak anten” hiç kurulmamış ve aktive bile edilmemiş!

  “SANİYEDE 5 BİN WORD DOSYASI YOLLANDI”

  “Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB)’i Paralel Örgüt ele geçirdi” iddiasında bulunan “Havuz Medyası”nın, A Haber televizyonu’na dayandırdığı haberinde, 17-25 Aralık büyük yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimat doğrultusunda yeni atanan personelin TİB’de yapmış olduğu araştırmalar sırasında, hedef telefonların koordinatları ve yapılan görüşmelere ilişkin çözümlemelerle internet verilerinin özel bir uydu düzeneği üzerinden anlık olarak yurt dışına servis edildiği iddia edilmişti.

  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’a sunulan raporda, çanak ile yabancı bir uyduya saniyede 50 megabit hızla bilgi aktarıldığı bildirildi. Yine Bakan Elvan’a sunulan raporda, bu çanak anten ile saniyede 5 Bin Word dosyasının aktarıldığı öne sürüldü.

  MAHKEME TEKZİP KARARI VERDİ, “HAVUZ MEDYASI” ALDIRIŞ ETMEDİ

  Havuz Medyası’nın TİB ve eski yöneticilerine yönelik bu iddiaları karşısında, haberlerin muhatabı olan eski TİB yöneticileri, haberleri yapan kurumlar hakkında suç duyurusu ve tekzip davası açtı.

  Ankara 25. Asliye Ceza ile 14. Sulh Ceza Mahkemesi, “Havuz Medyası”nda çıkan bu haberlerin asılsız ve iftira niteliğinde olduğuna kanaat getirerek, haberleri yayımlayan kurumlar ile haberi yapan kişilere tekzip yayımlama kararı verirken, mahkeme tarafından verilen bu tekzip kararının ise hala uygulanmadığı ortaya çıktı.

  İşte söz konusu o haberlere yönelik Emre Erciş’in ele geçirdiği mahkeme kararları
  281020141422259920836_3.jpg


                 ( Ankara 25. Asliye Ceza Mahkemesi TEKZİP kararı)

  281020141422589926670_3.jpg
  281020141422589926670_3.jpg


  281020141423149928103_3.jpg

  (Ankara 14. Sulh Ceza Mahkemesi TEKZİP kararı)

  SON NOKTA BÖYLE KONULDU…

  17-25 Aralık büyük yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının ardından TİB’e yönelik en önemli iddialardan biri olan bu olaylara ilişkin son söz bu haberle söyleniyor…

  Geçtiğimiz Mart ayından bugüne; sıcaklığını koruyan bu iddiaları çürüten ve asılsız olduğunu söyleyen kurum, TİB’in o çanak anteni satın aldığı şirket.

  Emre Erciş’in ele geçirdiği belgelere göre, görevden alınan TİB eski Başkanvekili Osman Nihat Şen, basında çıkan çanak anten ile ilgili bilgileri yabancı istihbarat örgütlerine servis ettiler haberlerinin ardından, TİB’in çanak anteni temin ettiği KASAT Uydu İnternet Telekomnikasyon ve Bilgisayar Hiz. Diş. Tic.Ltd. Şirketine 03.06.2014’de haberlerde yer alan iddialarla ilgili bir dilekçe yazdı.

  281020141423339920808_3.jpg  TİB’de bulunan bu çanak antenin durumuna ilişkin bilgi talep eden TİB eski Başkanvekili Şen’e cevap gecikmedi. Şirket’in 09.06.2014’de cevapladığı o rapor, “Havuz Medyası”nda çıkan söz konusu tüm iddiaları ve haberleri, işte bu şekilde yalanlıyor:

  “ 1- Yasal yükümlülüklerimiz çerçevesinde Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı ile çeşitli defalar görüşülmüş ve bu görüşmeler sonucunda diğer internet erişim sağlayıcılarında olduğu gibi işletmemizce de TİB test merkezine test hattı kurmamız talep edilmiştir. 2012 sonun da erişim engellemelerinin test edilmesi amacıyla işletmemize ait olan BİR adet ÇANAK ANTEN ve ekipmanı TİB’e teslim edilmiştir.

  2- Test için TİB’e tahsis edilen çanak anten ve ekipmanların kurulumu, TİB’den talep gelmediği için yapılmamış ve dolayısıyla HİÇ AKTİF EDİLMEMİŞTİR VE HİÇ KULLANILMAMIŞTIR “

  Kaynak:
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ