18 Ocak 2019 Cuma
  İstanbul6 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Torunları Bilal Erdoğanın Arkadaşı Araştıracak
  11 Eylül 2014 Perşembe 21:58

  Torunları Bilal Erdoğanın Arkadaşı Araştıracak

  10 işçinin hayatını kaybettiği asansör faciasını, Bilal Erdoğan'ın yakın arkadaşı Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanı Yunus Arıncı'nın soruşturacağı ortaya çıktı.

  10 işçinin hayatını kaybettiği asansör faciasını, Bilal Erdoğan'ın yakın arkadaşı Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanı Yunus Arıncı'nın soruşturacağı ortaya çıktı.

  Torunlar faciası Bakanlar Kurulu'nda alınan kararda ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. Faciayı Başbakanlık Teftiş Kurulu araştıracak. Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanı olan Yunus Arıncı, Erdoğan'ın oğlu Bilal'in yakın arkadaşı. Yani Erdoğan'ın arkadaşını, Bilal'in arkadaşı soruşturacak.

  10 işçinin yaşamını yitirdiği asansör faciasıyla ilgili skandallara bir yenisi daha eklendi. Başbakan Erdoğan'ın imam hatip yıllarından arkadaşı olan Aziz Torun'un şirketinde meydana gelen iş cinayetini, Bilal Erdoğan'ın arkadaşının soruşturacağı öğrenildi.

  Hatırlanacağı gibi Pazartesi günü yapılan Bakanlar Kurulu'nda, bu iş kazasının Başbakanlık Teftiş Kurulu tarafından soruşturması kararlaştırıldı. Hükümet sözcüsü Bülent Arınç da toplantı sonrası bunu duyurdu.

  Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanı olan Yunus Arıncı, Erdoğan'ın oğlu Bilal'in yakın arkadaşı. Yani Erdoğan'ın arkadaşını, Bilal'in arkadaşı soruşturacak.

  Arıncı'nın "güvenilir eleman" denilerek Bilal Erdoğan'ın bürokraside göreve getirildiği iddiaları medyada yer almıştı.

  Bu bağlantının detaylarını Aydınlık gazetesi yazarı İsmet Özçelik yazdı. Kendisine gelen bir telefonla olayın detaylarını öğrendiğini belirten Özçelik, o görüşmenin detaylarını şöyle anlattı:

  "O TELEFON"

  Arınç'ın açıklamasının hemen ertesinde bir telefon geldi. Bir vatandaş görüşmek istediğini söyledi. Kabul ettim. Bir pastanede buluştuk. Önce kendinden bahsetti. Nerede çalıştığını yazmayacağım. Ama Başbakanlıkta olan biten birçok şeyi biliyor. "Sizi yakından izliyorum. Çok önemli bir iş yapıyorsunuz. Vatan görevi yapıyorsunuz" dedi.

  Sonra konuya girdi:

  "İstanbul'da 10 işçinin öldüğü inşaatın sahibi Aziz Torun şu andaki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakın arkadaşı. Özel ilişkileri vardır. Zaten gizleme gereği de duymazlar. Hatta Aziz Torun bu samimiyetin propagandasını gereğinden fazla yapar. Herkesin bunu bilip kendisine ona göre davranmasını ister"

  OLAYI KİM SORUŞTURACAK?

  Bu bilgileri pek önemsemediğimi fark edince esas konuya geldi: "Bu adam Erdoğan'ın arkadaşı. Ortada 10 ölü var. Yapılan açıklamalar Aziz Torun'un şirketinin bu işte suçlu olduğunu gösteriyor. Şimdi sıkı durun. Bakanlar Kurulu'nda hangi karar alındı. Bu olayı Başbakanlık Teftiş Kurulu soruşturacak. Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanı kim? Yunus Arıncı. Yunus Arıncı kim? Erdoğan'ın oğlu Bilal'in yakın arkadaşı. Yani Erdoğan'ın arkadaşını, Bilal'in arkadaşı soruşturacak. Artık gerisini siz düşünün."

  Arkasından da ilave etti:

  "Şu anda Başbakanlığın derin kulislerinde bu durum konuşuluyor. 'Bu ilişkiler açığa çıkarsa soruşturma baştan şaibe altına girer' deniliyor."

  BİLAL'İN ARKADAŞLARI

  Birden jeton düştü. 3 Şubat tarihli Aydınlık'ta, Bilal'in arkadaşlarının "güvenilir eleman" olarak bürokraside köşe başlarına nasıl getirildiğini aktarmıştım. Bunlardan birinin de Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanı Yunus Arıncı olduğunu duyurmuştum. Yunus Arıncı, 2007-2009 yılları arasında Amerika'da Indiana Üniversitesi'nde Yüksek Lisans yapmış. Erdoğan'ın çocuklarıyla bu dönemde tanışmış. "Amerika dostlukları" var.

  Göreve gelişinde Bilal Erdoğan'ın etkili olduğu konuşuluyor. O'nun da bundan pek rahatsız olmadığı belirtiliyor. Hatta Arıncı'nın arkadaş sohbetlerinde Bilal'le arkadaşlığına özel vurgu yaptığı ifade ediliyor.

  SORUŞTURMA

  Bu durum elbette soruşturma mutlaka sağlıksız yapılacak anlamına gelmez. Ama piyasaya düşen ses kayıtlarını ve yaşadıklarımızı, duyduklarımızı hesaba katınca, insanın aklına her şey geliyor işte!

  "Yaşadıklarımız, yaşayacaklarımızın teminatıdır" durumu sözkonusu!

  Ne de olsa devir AKP devri. Yasa, kural dinleyen yok. Erdoğan emretti mi akan sular duruyor. Gerekirse bir günde yeni yasa çıkarılıyor.

  Bakalım Başbakanlık Teftiş Kurulu, okul parası için ölen 18 yaşındaki lise öğrencisi Erdoğan Polat'ın hakkını mı koruyacak, yoksa Erdoğan'ın arkadaşı, AKP dönemi zengini Aziz Torun'u mı?

  Daha da önemlisi Erdoğan ve Bilal bu konuda ne söyleyecekler. İzliyoruz."

  Aydınlık

  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ