18 Ocak 2019 Cuma
  İstanbul6 °C
  Yavuz Sultan Selim Köprüsünün böreği yapıldı
  Erdoğandan 3. Köprü işçilerine ikramiye müjdesi
  Bakan Yıldırım çalışanlarla 3. Köprünün sevincini yaşadı
  Yeni Zelandada özel mülk olan plaj halka açıldı
  Büyük miras davasında son doğru
  Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  TÜSİADDAN ERDOĞANA KUTUPLAŞMA UYARISI
  18 Eylül 2014 Perşembe 23:06

  TÜSİAD'DAN ERDOĞAN'A KUTUPLAŞMA UYARISI

  TÜSİAD Başkanı Dinçer'in, "Doğrudan size hitap etmek istiyorum." diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yaptığı açıklamalar...

  TÜSİAD Başkanı Dinçer'in, "Doğrudan size hitap etmek istiyorum." diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yaptığı açıklamalar...

  TÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer, TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı’na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "Doğrudan size hitap etmek istiyorum. Kutuplaşmanın bertarafında çok önemli bir rol üstlenebileceğinizi düşünüyoruz" diyerek kutuplaşma uyarısında bulundu.

  “DOĞRUDAN SİZE HİTAP ETMEK İSTİYORUM”

  TÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer, Dinçer konuşmasında Erdoğan’a doğrudan hitap ederek “Sayın Cumhurbaşkanım konuşmamın bu bölümünde size hitap etmek istiyorum. Bizi en çok kaygılandıran bir konuda doğrudan size hitap etmek istiyorum” dedi.

  Dinçer konuşmasına söyle devam etti: “Son yıllarda belki de hepimizin katkısıyla oluşmuş bu ağır kutuplaşmanın bize zarar vereceğinden kaygı duyuyoruz. İçinde bulunduğumuz kutuplaşma ortamı, konuşmamda da paylaştığım tüm politika önerilerini, olumlu bekleyişleri, kalkınma politikalarını anlamsız kılacak, reform alanını sınırlayacak ve toplumda kardeşlik ve güven duygularını zedeleyecek bir aşamaya kesinlikle gelmemelidir” dedi.

  Dinçer, “Kutuplaşmanın bertarafı konusunda eğer somut bir ilerleme kaydedemezsek, korkarım ki üzerinde uzlaşmalar gerektiren reform alanlarında, örneğin; çözüm sürecinde, yeni anayasada yol alamayız diye düşünüyoruz” diye konuştu.

  “ÖNEMLİ BİR ROL ÜSTLENEBİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ”

  Zaman'ın haberine göre Haluk Dinçer, “Tam bu noktada Sayın cumhurbaşkanım, halk tarafından seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olmanız nedeniyle de, kutuplaşmanın bertarafında çok önemli bir rol üstlenebileceğinizi düşünüyoruz. Uzlaşmacı bir tutum ile sadece gelecek hedeflerine kilitlenerek, devletin kurumları, siyasi partileri, her türlü toplum kesimi arasında yeni bir toplumsal mutabakata öncelik edebileceğinize inanıyoruz. Söz konusu toplumsal mutabakat sağlandığında, Türkiye inanıyoruz ki rekabet gücü sıralamasında dünyada ki ilk 10 ülke arasına girebilecek en geç 2023’de AB üyesi olabilecek ve bölgesinde istikrar, demokrasi ve laikliğin teminatı olabilecektir” diye konuştu.

  Kaynak:
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  ANALİZ